Říje muflonů začíná koncem října a trvá až do prosince.
Staří mufloni se snaží ovládnout tvrdými souboji. Bojují tak, že ze vzdálenosti cca 20 m do sebe naráží a snaží se jeden druhého odtlačit. Nárazy rohů jsou slyšet z velké dálky. Boj končí, když slabší a vysílený muflon opustí stádo.
Mufloní mají výborný zrak i čich, je velmi plašší a ostražití, obratně skáčou a rychle běhají. V terénu se stádo pohybuje dost hlučně a při nebezpečí se mufloni ozývají varovným hvizdem, který je podobný kýchnutí. Následně se stádo dává na útěk, po uběhnutí krátké vzdálenosti zastavuje a znovu větří.
Starší mufloni jsou zvyklí se sdružovat a žijí v oddělených skupinkách po 2 až 5 jedincích.
Muflona lze přivábit vábničkou, která napodobuje bečení říjné muflonky.
Kdo chce úspěšně vábit, musí znát správná místa spádů a stávanišť zvěře v době říje, musí ovládat umění krytu, poznání dobrého větru, způsoby chování zvěře a hlavně musí dokonale umět napodobit hlas zvěře.
20. říjen - 5. prosinec
vrchol mufloní říje připadá na 14. listopad
Muflonům se nejlépe daří na skalách a kamenité půdě, kde si mohou dobře obrušovat neustále dorůstající spárky. Obývají smíšené a listnaté lesy střídající se s volnými plochami, na kterých se mohou pastvit. Jsou častí i v jehličnatých lesích, odkud musí vycházet vycházet do polí za potravou. Jsou aktivní i přes den, a rádi se sluní na loukách a pasekách.
Složení potravy se ale mění v závislosti na roční době. Na jaře spásá rašící vegetaci, v létě dává přednost lupenatým složkám rostlin, s oblibou přijímá obilí v době mléčné zralosti i dozrálé. Na podzim intenzivně sbírá semena a plody dřevin, keřů i travin a bylin. V zimě okusuje letorosty keřů a dřevin a zbytky suché vegetace.