Říje daňků začíná v polovině října a trvá 3 až 4 týdny. V době říje, daněk vydává hluboký drsný zvuk, který je slyšet až do vzdálenosti 500 metrů.
Daňci v říji se začínají stahovat na říjiště, které již obývali při říjích v minulých letech. Bývají tedy svému říjnému místu věrni. Tato místa nalezneme obvykle na volných prostranstvích jako loukách a ve vysokých porostech listnatých stromů.Většinou je daněk na říjišti doprovázen stádem opatrných samic.
Staří daňci mezi sebou svádí na říjištích souboje, při kterých může dojít ke zlomení lodyhy parohu. Po okrajích říjiště se pohybují mladší daňci, kteří často mezi sebou bojují. Nárazy jejich lopat jsou slyšet z velké dálky. Říjné daněly si vybírají daňka, se kterým se potom spáří
Během říje můžeme pozorovat daňka, jak si vyhrabává prohlubně do země, kde se obvykle chladí a odpočívá.
Daňka lze přivábit vábničkou, která napodobuje rochání říjného daňka.
Kdo chce úspěšně vábit, musí znát správná místa spádů a stávanišť zvěře v době říje, musí ovládat umění krytu, poznání dobrého větru, způsoby chování zvěře a hlavně musí dokonale umět napodobit hlas zvěře.
15. říjen - 15. listopad
vrchol dančí říje připadá na 25. října
Danci obývají místa podobná jejoch původní vlasti ve středomoří a jihozápadní Asii, tedy řídké listnaté lesy střídající se s volnými plochami, na kterých se může pastvit. Jsou častí i v jehličnatých lesích, odkud musí vycházet vycházet do polí za potravou. Jsou aktivní i přes den, a rádi se sluní na loukách a pasekách.
Složení potravy se ale mění v závislosti na roční době. Na jaře spásá rašící vegetaci, v létě dává přednost lupenatým složkám rostlin, s oblibou přijímá obilí v době mléčné zralosti i dozrálé. Na podzim intenzivně sbírá semena a plody dřevin, keřů i travin a bylin. V zimě okusuje letorosty keřů a dřevin a zbytky suché vegetace.